مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت:

۷۵ هزار گردشگر از دره ستاره ها و تنگه چاهکوه قشم دیدن کردند

۷۵ هزار و ۱۵ گردشگر و مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته تا پایان ششمین روز فروردین امسال از ۲ ژئوسایت دره ستاره‌ها و تنگه چاهکوه در بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس دیدن کردند.

سجاد اشگرف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در بازه زمانی یاد شده به ترتیب ۴۷ هزار و ۱۵۶ و ۲۷ هزار و ۸۵۹ مورد بوده است.
وی ادامه داد: در مدت زمان مشابه سال گذشته تعداد ۴۳ هزار و ۴۶۰ بازدید از دره ستاره‌ها و ۲۸ هزار و ۳۴۹ بازدید هم از تنگه چاهکوه انجام شده بود.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم توضیح داد: بعد از این ۲ ژئوسایت پُر بازدید، طولانی‌ترین غار نمکی جهان در غربی‌ترین نقطه جزیره قشم با چهار هزار و ۱۳۸ بازدید و دره تندیس‌ها با ۲ هزار و ۲۱۷ مورد قرار دارند.

اشگرف اضافه کرد: در این مدت یکهزار و ۲۱۶ نفر از گردشگران و مسافرین نوروزی فصل بهار هم با حضور در موزه زیبای ژئوپارک شهر قشم، بیش از سه هزار نمونه زیستی تاکسیدرمی شده را به همراه صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره و ماکت زیبای چند ژئوسایت نخستین ژئوپارک خاورمیانه در قشم را از نزدیک تماشا کردند.

همه ساله با آغاز تعطیلات نوروزی، جزیره قشم مملو از جمعیت گردشگری است که از نقاط مختلف میهن اسلامی با هدف استفاده از هوای کاملا بهاری، سایت های منحصر بفرد گردشگری، سواحل زیبا و بازار مناسب خرید آن، راهی این منطقه در جنوبی ترین نقطه کشور می شوند.

قشم این روزها میزبان انبوه میهمانان و گردشگران از اقصی نقاط ایران و مسافران خارجی است.

مردم ایران زمین همه ساله در ایام مختلف با سفر به جزیره قشم به عنوان سرزمین زیبایی‌ها از شگفتی‌های عالم خلقت در قالب سایت‌های مهم گردشگری قشم همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، دره ستاره‌ها، دره و تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها، موزه ژئوپارک، چاه‌های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت، جزایر ناز، سواحل زیبا، سایت تخم‌گذاری لاک پشت‌های پوزه عقابی، جنگل‌های دریایی حرا، خلیج دلفین‌های هنگام، غارهای خوربس، بام قشم و دهها پدیده دیگر زمین شناختی دیدن می‌کنند.

ارتباط با مردمان شریف و میهمان دوست جزیره قشم، استفاده از خانه‌ های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری، بازدید از موزه لنج سازی گوران، استفاده از سواحل زیبا، خرید از بازارها و مجتمع‌ های تجاری، استفاده از مدارس غواصی برای تماشای شگفتی‌ های زیبای زیر آب، شنا در سواحل و بهره بردن از ورزش‌ های مختلف آبی به همراه خرید صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره هم از دیگر امتیازات سفر به این جزیره شگفتی‌ ها است.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پل بندر خمیر به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

جزیره زیبای قشم با فرصت های عالی تجاری، دارای مساحتی ۲.۵ برابر بزرگتر از سنگاپور و بحرین است. این جزیره با سواحل آرام و پوشیده از شن های طلایی و نقره ای و غروب منحصر به فرد به عنوان نگین خلیج فارس شناخته می شود.

قشم با وسعت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.