یتیم‌نوازی/نواختن یکی از مسئولان آموزش و پرورش کیش

یکی از مسئولین رده‌بالای آموزش و پرورش کیش، طی حضور _ به‌منظور میانجیگری بین طرفین دعوای کودکانه _ در یکی از دبستان‌های جزیره با کتک زدن یکی از دانش‌آموزان فقیر و یتیم مدرسه، از طرف دیگر دعوا دلجویی کرد!

به گزارش اخبار جزایر، در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه، در یکی از دبستان‌های جزیره که ظاهرا پیش‌تر و بیش‌تر نیز بستر نابهنجاری‌های متعددی بوده است، بین دو دانش‌آموز دعوایی صورت می‌گیرد که به زد و خورد انجامیده است.
پیرو این مشاجره مادر یکی از این کودکان جهت اعتراض به مدرسه مراجعه می‌کند، مدیر مدرسه در پی ناتوانی در حل مسئله، دست به دامن آموزش و پرورش می‌شود و یکی از مسئولین رسمی و رده‌بالای اداره به مدرسه اعزام می‌شود.
این مسئول! جهت دلجویی از مادر حاضر در مدرسه، در حضور همه از جمله مدیر مدرسه و رئیس و تعدادی از اعضای انجمن مدرسه اقدام به کتک زدن دانش‌آموز دیگر و با سیلی محکمی وی را نقش بر زمین می‌کند.
شرایط روحی این دانش‌آموز چنان بحرانی می‌شود که یکی از والدین از اورژانس اجتماعی درخواست کمک می‌کند، اما کارشناسان اورژانس اجتماعی نیز با برخورد این مقام مسئول از مدرسه اخراج و با این جمله مواجه می‌شوند که: “در مکانی که تحت‌نظر و اختیار من است، حق ورود ندارید”.
گفتنی است این دانش‌آموز پدر خود را از دست داده است و مادر وی نیز بعد از ازدواج مجدد در شهر دیگری زندگی می‌کند. متاسفانه این کودک از لحاظ مالی نیز در فقر شدید به‌سر می‌برد و با حداقل کمک‌های والدین مدرسه، روزگار می‌گذراند. که قطعا اگر این‌طور نبود آن آقای مسئول میانجی‌گر، جرات و جسارت چنین خطایی را پیدا نمی‌کرد.
طی این مدت، مراتب به دادگستری محترم جزیره، بخش شکایات وزارت آموزش و پرورش و فرماندهی سپاه اطلاع‌رسانی شده است اما از آنجاکه بازخوردی مشاهده نگردیده است تعدادی از والدین خواستار رسیدگی و پیگیری جدی این تخلف و خطای انسانی شده‌اند.
به‌گفته‌ی این اولیا، دانش‌آموز مذکور در شرایط روحی بسیار بحرانی به‌سر می‌برد و احتمال هرگونه اقدام خطرناک و آسیب‌زا (به‌نفس) از سمت وی می‌رود.
شایان ذکر است، این دانش‌آموز و خواهر ناتنی‌اش تهدید به اخراج و اقدام درجهت قطع اندک‌حمایت‌های مالی گشته‌اند که مبادا اعتراضی در این حوزه داشته یا حتی خبر آن را عمومی کنند و اکنون نیز این خبر با نگرانی اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه و طی صورتجلسه‌ی کتبی مهمور به امضای ایشان تهیه شده است.
این رسانه، ۲۴ساعت به اداره‌ی آموزش و پرورش فرصت توضیح و توبیخ کارمند مذکور را می‌دهد. در غیر این‌صورت در گزارش بعدی، جزئیات حادثه اعم از نام و سِمت مسئول خاطی، نام مدرسه، نام مدیر، نام دانش‌آموز آسیب‌دیده و شاهدان عینی ماجرا منتشر خواهد شد.