سید علیرضا فاطمیان‌پور

کیش دارای کتابخانه بزرگ و استاندارد می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ازگشایش بزرگترین کتابخانه استاندارد در این منطقه خبر داد

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سید علیرضا فاطمیان‌پوردر آیین گشایش چهارمین نمایشگاه کتاب کیش که شامگاه شنبه ۵ اسفند با حضور رحیم سرهنگی مدیر عامل این سازمان، علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز امام جمعه کیش در محل نمایشگاه بین المللی کیش برگزار شد، بر ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی تاکید کرد.

معاون فرهنگی و جتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بزرگترین کتابخانه جزیره کیش با امکانات استاندارد در فرهنگسرای سعدی در آینده نزدیک گشایش خواهد یافت و سعی می کنیم با گردآوری کتاب های متنوع و مرجع، امکان دسترسی راحت و کم هزینه برای مردم و اشتراک و گردش کتاب بین آنان را فراهم کنیم.

فاطمیان پور با بیان این که اقدامات فرهنگی با توجه به موقعیت جغرافیایی و مشکلات حمل و نقل، همواره در جزیره کیش دشوار است؛ تاکید کرد: اجرای برنامه های ممتاز در سطح ملی که جزیره کیش درآن بتواند به سهم خود در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی کند و نیز اجرای برنامه های متنوع که در راستای آموزش، پرورش و پرکردن اوقات فراغت کیشوندان است؛ دو محور فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی تاکید کرد: تقویت و توسعه برنامه های فرهنگی و هنری که در گذشته در کیش اجرا شده و مورد اقبال عمومی قرار گرفته با رویکرد و محوریت خانواده و در قالب شعار” کیش بهشت خانواده” در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به راه اندازی جشنواره موسیقی کیش و برگزاری موفق جشنواره فیلم فجر افزود: رویداد «کیش، بهشت خانواده» در سه شاخه «عکس، پوستر و فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای» طراحی شده و یک رویداد کشوری است. بنا داریم، اختتامیه این رویداد را در روز ملی خلیج فارس برگزار کنیم.

فاطمیان پور با بیان این که کتاب از عناصر پیشران پیشرفت در کشورهای دنیا است و بدون اغراق در کنار همه رسانه ها، بی بدیل است؛ از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش خصوصی در برگزاری چهارمین نمایش کتاب کیش قدردانی و تاکید کرد: برگزاری کمی و کیفی برنامه های فرهنگی و هنری مرهون تعامل و همکاری بخش خصوص با سازمان منطقه آزاد کیش است.

همچنین علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران نیز در این مراسم با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی از آمادگی” خانه کتاب و ادبیات ایران” برای تامین کتاب های جزیره کیش با ۵۰ درصد تخفیف خبر داد و بر لزوم توجه به کتاب کودک و نوجوان در کیش تاکید کرد.

بر اساس این گزارش در پایان این مراسم از عزت الله محمدی مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش، حسین رباطی مدیرعامل شرکت پارس کالا کیش، جلیل القدر مدیرعامل شرکت دام دوووار، ابراهیم ارزانی مدیر مسوول روزنامه اقتصاد کیش، بهرام آزاد مدیر عامل شرکت حمل و نقل میرحسینی، بابک عامل مدیر مسوول هفته نامه آوای کیش و طهمورث قاسمی دبیر مجمع سازندگان کیش که در برگزاری چهارمین نمایشگاه کتاب کیش همکاری داشتند؛ قدردانی شد

گفتنی است «چهارمین نمایشگاه کتاب کیش» در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با عرضه بیش از ۲۰ هزار عنوان کتاب از ۳۰۰ ناشر و در فضایی به وسعت هفت هزار متر مربع تا ۱۱ اسفند در محل نمایشگاه بین المللی کیش دایر است.