رئیس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری در راهپیمایی روز قدس کیش:

هرگونه ارتباط دول اسلامی با رژیم اشغالگر صهیونیستی حرام است و باید تحریم گردد

رئیس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری گفت: سياست‌مداران خودفروخته و مزدور بدانند رژیم اشغالگر قدس دیگر به جایگاه قبل از عملیات طوفان‌الاقصی برنخواهد گشت/ وظیفه‌ی همه‌ی علما و رهبران دینی است که هرگونه ارتباط با اسرائیل را تحریم کنند و با فتواهای صریح خود هرگونه ارتباط را حرام بدانند.

به گزارش اخبار جزایر، آیت‌الله محمدحسن اختری رئیس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری، پیش از اقامه نماز جمعه در کیش، با قدردانی از حضور پرشور و حماسه‌آفرین مردم کیش و همه‌ی جهان، اظهار داشت: امسال مسئله‌ی قدس و مقاومت به نسبت آنچه در سال‌های پیش گذشته، تفاوت دارد و “طوفان‌الاحرار” نام گرفته است چراکه عملیات شکوهمند، قدرتمند و پیروز “طوفان‌الاقصی” که از شش ماه پیش آغاز شد، یکی از دستاوردهایش آزادگی‌ای است که در همه‌جا به‌ چشم می‌خورد.

وی طوفان‌الاقصی را عملیات فاتحانه‌‌ای دانست که توانست طوفانی نو به پا کند و شور جدید حتی میان غیرمسلمانان پدید آورد.

آیت‌الله اختری خاطرنشان کرد: طی هفتاد سال گذشته جهان همواره شاهد جنایات رژیم صهیونیستی بود و در مقابل حتی بسیاری از کشورهای اسلامی جرات اعتراض و مقابله‌ای نداشتند اما اکنون در کنگره‌ی آمریکا! پرچم‌های انگلیس و اسرائیل و آمریکا به آتش کشیده می‌شود و بسیاری از تحلیل‌گران در این کشورها علیه اسرائیل موضع‌گیری می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که در شورای امنیت ملی نسبت به جنایات اسرائیل، ۱۴ عضو از ۱۵ عضو علیه اسرائیل رای می‌دهند و آمریکا ناچار به سکوت می‌گردد، گفت: امسال روز جهانی قدس با سال‌های گذشته تفاوت زیادی دارد و حضور مردم، گسترش آن و برگزاری راهپیمایی در کشورهای مختلف دنیا یکی از نتایج طوفان‌الاقصی است، عملیاتی که توانسته است چنان ضربه‌ی سنگینی به رژیم اشغالگر قدس برساند که به فرموده‌ی مقام معظم رهبری، قابل جبران نیست.

رئیس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری در ادامه گفت: سیاست‌مداران خودفروخته و مزدور بدانند که تمام تحلیل‌گران معتقدند امروز رژیم اشغالگر قدس دیگر به جایگاه قبل از عملیات طوفان‌الاقصی برنخواهد گشت و مقاومت را چنان گسترش داده که نه تنها در فلسطین _ که آنجا هم حرکات محدود بود _ یک حرکت زمین‌گیرساز رژیم اشغالگر قدس به‌وجود آمده و در سوریه، لبنان، عراق و یمن هرکدام به عنوان نیروی قدرتمند مقاومتی حضور دارند و این‌ مسئله‌ی کوچکی نیست چنانچه مقاومت یمن توانسته است انگلیس سالخورده‌ی جنایتکار و امریکا را در دریای سرخ ذلیل کند و این‌ها توسعه‌ی مقاومت است.

وی در پاسخ به سوال مردمی مبنی بر این‌که اکنون راهکار چیست؟ گفت: مقاومت، حماس، جهاد، مقاومت مردم فلسطین و غزوه، همان مردمی که فررندان‌شان از گرسنگی می‌میرند، شیرخشک برای نوزادانشان‌ ندارند، دارو برای مجروح‌شان تامین نمی‌شود؛ همین مردم مقاومت را ادامه می‌دهند و حماس و جهاد اسلامی توان مقاومت و ایستادگی بیش از رژیم اشغالگر قدس دارد.

آیت‌الله اختری با تاکید بر این‌که بزرگترین ضربه‌ی نظامی بعد از جهاد اسلامی متوجه رژیم اشغالگر قدس گشته است، گفت: بیش از هزار نیروی نظامی اسرائیل و بیش از ۲۵۰ افسر ارشد در این مدت به هلاکت رسیده‌اند و روزگاری بسیار بحرانی دارند که به نابودی نزدیک‌شان می‌کند. چنانچه امروز بسیاری از مردم در کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی برخاسته و از نسل‌کشی و کودک‌کشی‌های رژیم اشغالگر قدس اعلام انزجار می‌کنند.

وی یکی از راه‌هایی را که باید به آن توجه شود، بهره‌مندی از امکانات حقوقی، سیاسی، بین‌المللی و اسلامی جهت محاکمه‌ی اسرائیل در محاکم بین‌المللی دانست و افزود: یکی دیگر از راه‌ها حمایت و پشتیبانی از مردم فلسطین است که چشم امیدشان به حرکات مردمی آزادگان دنیا است و این شعارها به آن‌ها امید، توان‌مندی و امید می‌دهد.

آیت‌الله اختری ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های حمایت از مردم فلسطین، این است که کشورهای عرب که دم از اسلام و ایمان می‌زنند، به کلام قرآن مبنی بر عدم ارتباط با آنان که مظلومان را خانه‌هایشان بیرون کرده‌اند، پایبند باشند بدان عمل کنند و هرگونه ارتباط با رژیم اشغالگر قدس را قطع کنند.

وی با بیان این مطلب که امروز پیام قرآن کریم و همچنین حدیث پیامبر گرامی اسلام به گوش جهان رسیده است که “اگر کسی بشنود که مظلومی(ولو غیرمسلمان) مسلمانان را به کمک می‌طلبد و آنان را کمک نکنند، مسلمان نیستند!”، خاطرنشان کرد: وظیفه‌ی آنان و همه‌ی علما و رهبران دینی است که هرگونه ارتباط با اسرائیل را تحریم کنند و با فتواهای صریح خود هرگونه ارتباط را حرام بدانند.

آیت‌الله اختری در پایان با تاکید بر این‌که آینده‌ی فلسطین از آن مسلمانان فلسطین است و این وعده‌ی خداست که مقرر فرموده “من و پیامبرانم پیروز می‌شویم”، ابراز امیدواری نمود: روز قدس آینده، پرچم نابودی اسرائیل همه‌جا گسترده گردد.