فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت:

موسیقی الکترونیک مجوز قانونی ندارد

موسیقی الکترونیک مجوز قانونی ندارد و رفتار اشتباه و غیر قانونی معدودی از مراکز پذیرایی باعث تخریب چهره کیش شده است و با فردی که برای سود خودش حاضر است تمام قوانین جامعه را زیر پا بگذارد؛ برخورد خواهیم کرد.
به گزارش اخبار جزایر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی اصغر جمالی با بیان این که موسیقی الکترونیک مجوز قانونی ندارد و وزارت ارشاد و انقلاب اسلامی برای موسیقی رستوران ها، هتل ها و کافه ها شیوه نامه تدوین کرده است؛ افزود: باید ریشه این کار غیرمجاز و غیر فرهنگی را بخشکانیم ولی اگر جای دیگر اجرا می شود؛ مسوولیتش با ما نیست.
این مقام انتظامی بیان داشت: خانواده جامعه مراکز پذیرایی کیش متدین و ولایتمدار هستند از اینرو خواهان نقش آفرینی بیش از این این جامعه در این خصوص هستیم.
وی با تاکید بر این که این اقدامات در کشورهای غربی در مکان خاصی رخ می دهد و در چارچوب قوانین ما نیست؛ گفت: این تداخل صنفی است و در جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و مجوز قانونی ندارد و برخی افراد برای سود شخصی بعد از کرونا در صنف مجاز (مراکز پذیرایی)آن را اجرا می کنند. این افراد بزرگترین معضل جامعه مراکز پذیرایی هستند.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش با بیان این که رستوران های دارای موسیقی الکترونیک گوی رقابت سالم را از سایر رستوران ها که در چارچوب قانون کار می کنند؛ ربوده اند؛ خاطر نشان کرد: رستوران محلی برای سرو غذا و لذت بردن از کیفیت آن است ولی فراهم کردن محیطی که اصلا اهمیت و کیفیت غذا مورد توجه نیست و به جنبه های دیگر توجه می شود؛ غیر قانونی است و مسوولیت آن بر عهده دارنده مجوز فعالیت اقتصادی و بهره برداری است.
وی ابلاغ نامه جمع آوری و ممنوعیت فعالیت دی جی(موسیقی الکترونیک) در مراکز پذیرایی را به موقع و نتیجه ساعت ها کار کارشناسی و بررسی با حضور مسوولین عنوان و تاکید کرد: این نامه شامل همه رستوران ها نبوده و فقط تعداد محدودی از رستوران ها در بر می گیرد.
سرهنگ جمالی در پایان سخنان خود گفت: کمک کنید تا متخلفان شناسایی شوند و به قانون گریزی خود ادامه ندهند.