معاون استان‌های صداوسیما گفت :

معرفی فرصت های سرمایه گذاری کیش از رسانه ملی

تفویض اختیار به مناطق آزاد باعث ایجاد تشکل‌های منسجم در منطقه و تصمیم گیری سریع، تسهیل در امور کسب و کار و رضایت سرمایه گذاران خواهد شد.

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در دیدار چهارشنبه رحیم سرهنگی با حسن عابدینی معاون استان های صدا و سیما بر توسعه همکاری ها و ایفای نقش رسانه ملی در جذب سرمایه گذار و گردشگر به این منطقه تاکید و راهکارهای لازم در خصوص گسترش روابط و نحوه تولید محتوا مورد بررسی قرار گرفت.

” عابدینی” در این دیدار خواستار اجرای دقیق قوانین مناطق آزاد شد و از پیگیری این مهم از طریق رسانه ملی خبر داد و خاطر نشان کرد: قانون چگونگی اداره مناطق آزاد پیشرفته، مترقی و قابل اتکا است که متاسفانه به مرور زمان بسیاری از مشوق ها و مزیت های پیش بینی شده در این قانون بی اثر شده است.

وی با ابراز خشنودی از ظرفیت ها و زیر ساخت های و نعمت های خدادی جزیره کیش و تبدیل این جزیره به یکی از مقاصد گردشگری کشور تاکید کرد: رسانه ملی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری و جاذبه های گردشگری این کشور آماده همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش است.

” عابدینی” خاطر نشان کرد: آمادگی داریم همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش را با جدیت دنبال کنیم که این مهم به نفع کشوراست و به رویکرد انتفاعی آن توجه نداریم و هدف ما رونق اقتصادی و گردشگری کشور است تا بتوانیم تصویر روشن و امید بخش را مخابره کنیم.

معاون استان‌های صداوسیما با اشاره به مشوق ها و تسهیلاتی که برخی کشورهای جنوبی خلیج فارس به سرمایه گذاران ایرانی ارائه می دهند؛ خاطر نشان کرد: باید خصوصی سازی و اصل ۴۴ قانون اساسی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است؛ به صورت جدی رعایت شود.وی با بیان این که ایران یک درصد جمعیت دنیا و ۷ درصد منابع دنیا را دارا است؛ ادامه داد: با بسیج امکانات و بهره مندی از توانمندی های داخلی از جمله شرکت های دانش بنیان، در سالی که مزین است به “جهش تولید با مشارکت مردم ” گام های اساسی را در این زمینه برخواهیم داشت.

معاون استان‌های صداوسیما با بیان اینکه مدیران سازمان های مناطق آزاد برای تصمیم گیری‌های مناسب منطقه‌ای باید دارای تفویض اختیارکامل باشند، تغییرات پیاپی مدیران و عدم امکان برنامه ریزی بلند مدت را آفت شکوفایی این مناطق عنوان و افزود: تفویض اختیار به مناطق آزاد باعث ایجاد تشکل‌های منسجم در منطقه و تصمیم گیری سریع و تسهیل در امور کسب و کار و رضایت سرمایه گذار خواهد شد.