لزوم تهیه بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت به کیش در نوروز ۱۴۰۳

راهکارهای پیشگیری و کنترل بحران های احتمالی در ایام نوروز در جلسه کمیته بحران ستاد نوروزی کیش بررسی شد

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی رییس کمیته بحران ستاد نوروزی کیش درجلسه کمیته بحران ستاد نوروزی ۱۴۰۳ که دوشنبه ۳۰ بهمن در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد، با اشاره به لزوم برنامه ریزی و کسب آمادگی برای میزبانی از گردشگران کیش در شرایط بحرانی گفت: یکی از مشکلات در ایام نوروز، عدم برنامه ریزی گردشگران و تهیه بلیت یک طرفه به جزیره کیش است؛ از اینرو توصیه ما به تمام گردشگران ایام نوروز کیش، تهیه بلیت به صورت رفت و برگشت است.

وی تاکید کرد: فعالیت های کمیته بحران ستاد نوروزی در دو بخش تمهیدات لازم برای پیشگیری از وقوع بحران و تدابیر لازم جهت مدیریت فعالیت ها در شرایط بحران و خروج سریع تر از آن، دسته بندی می شود.

“پورزادی” خاطرنشان کرد: پیش بینی حوادث احتمالی برای جلوگیری از برور بحران، هماهنگی روزانه با اداره هواشناسی و انتشار اطلاعات برای سایرکمیته های ستاد و نیز کنترل و رسیدگی به شکایات در خصوص تاسیسات زیربنایی،آب برق، فاضلاب، مخابرات، سوخت مورد نیاز شهری، نیروگاه ها و هواپیماها از جمله اقدامات این کمیته در ستاد نوروزی کیش است.وی کنترل محیط زیست دریا و خشکی و اسکان مسافران نوروزی در شرایط اضطراری با پیش بینی و استفاده از امکانات موجود و پایش و جلوگیری از هر گونه عملیات حفاری در سطح شهر را از دیگر وظایف این کمیته برشمرد و بر و بر پیگیری و نظارت بر اولویت حمل دریایی خودروهای ورودی حامل مواد غذایی و فاسد شدنی و سوخت تاکید کرد.

پورزادی تاکید کرد: یک تا دو درصد ظرفیت مراکز اقامتی کیش به اسکان گردشگران در مواقع بجرانی اختصاص می یابد که این مهم را از طریق معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری خواهیم کرد.

رییس کمیته بحران ستاد نوروزی کیش افزود: هماهنگی خوبی در خصوص پذیرش گردشگران نوروزی کیش در پایانه های فرودگاهی و بندری کیش و نیز بندر چارک و آفتاب انجام و پیش بینی های لازم شده است که در مسافرت های هوایی و دریایی با کمترین مشکل مواجه بشویم

.”پورزادی” با بیان این که جلساتی با شرکت آب و برق و شرکت آب و نیروی ماه‌تاب کیش در خصوص ذخیره آب مصرفی با توجه به افزایش مصرف روزانه آب در ایام نوروز انجام شده است؛ افزود: همچنین هماهنگی لازم با شرکت های ملی پخش فرآورده های نفتی و فلات قاره در خصوص سوخت بنزین و گازوئیل خودروها و هواپیماها صورت پذیرفته است.

پورزادی با بیان این که نصب هرگونه چادر و چادر زدن در فضای عمومی، فضای سبز و بوستان های کیش ممنوع است؛ یاد آور شد: کمپ های اسکان گردشگران نوروزی همانند سال های گذشته آماده خدمات رسانی مطلوب به گردشگران هستند.

رییس کمیته بحران ستاد نوروزی کیش اظهار کرد: در حوزه بیمارستان، با بسیج امکانات و خرید تجهیزات مورد نیاز، درصدد هستیم تا بتوانیم خدمات خوبی همانند سال های گذشته به کیشوندان و گردشگران ارائه کنیم.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد و تکمیل حصار کشی پروژه های در دست ساخت در کیش گفت: این مهم به عنوان مصوبه کمیته بحران، به تمامی مالکان پروژه های در دست ساخت کیش ابلاغ می شود.

جهت رزرو بلیت هواپیما و هتل با قیمت مناسب به سامانه کیش جت مراجعه فرمایید