رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه کیش

سه هزار و ۵۰۰ راکب موتور شارژی در کلاس‌های آموزشی پلیس کیش شرکت کردند

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه کیش با بیان اینکه‌ آموزش راکبان موتور شارژی یکی از اولویت‌های پلیس جزیره در سال گذشته بود ، گفت: در همین راستا طی سال گذشته بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در جلسه آموزشی پلیس کیش شرکت کردند.

سرهنگ «مهدی توانگر» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ترخیص موتورهای شارژی در این جزیره بدون حضور راکبان آن‌ها در کلاس‌های آموزشی ممکن نیست، اظهار کرد: در راستای کاهش حوادث و سوانح ترافیکی و بهبود فرهنگ عبور و مرور، دوره‌های آموزشی و بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در کیش با حضور ۱۰۰ راکب موتور شارژی توقیف‌شده در هر جلسه برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره‌های آموزشی توجه به علائم راهنمایی و رانندگی، عدم حرکت در پیاده‌رو یا در جهت مخالف مسیر مجاز و حمل بار غیر متعارف، عدم انجام حرکات نمایشی و مارپیچ، عدم حمل یدک با موتور شارژی و لزوم استفاده از کلاه ایمنی از جمله مواردی است که همراه با فیلمهای آموزشی به حاضران بازگو شد.

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه کیش با تاکید بر اینکه رانندگان موتورهای شارژی توقیفی ملزم به شرکت در کلاس‌های بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی هستند، اضافه کرد: این کلاس‌ها پنج شنبه هر هفته برای رانندگان موتورهای شارژی توقیفی برگزار شد.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۳۰۰ کلاه ایمنی به صورت رایگان برای راکبان موتور شارژی اهدا شده است.