معاون اقتصادی و سرمایه گذاری گفت:

روح تازه بر کالبد حمل و نقل عمومی جزیره کیش

بازسازی و بهینه سازی ناوگان حمل و نقل عمومی کیش،را به عنوان مطالبه مردمی در دستور کار داریم و امروز محموله دیگری از خودروهای هیبریدی وارد جزیره کیش شد.

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،وحید زارع فکری در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴ با بیان این که جزیره کیش قطب گردشگری کشور و سومین فرودگاه پرتردد در عرصه ملی است؛ افزود:جزیره کیش همیشه به عنوان یک منطقه نمونه در زمینه فرهنگ رانندگی و حمل و نقل مطرح بوده و این تفاوت ناشی از بسترسازی مناسب به لحاظ رعایت فرهنگ رانندگی و همچنین وجود خودروهای به روز و متنوع بوده که جاذبه گردشگری این منطقه نیز محسوب می شده است.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود خودرو به جزیره کیش در طی سال های گذشته که افزایش سرسام آور خودرو و نیز فرسوده شدن و عدم به روز رسانی ناوگان حمل و نقل کیش را به همراه داشته است؛افزود:سیاست سازمان منطقه آزاد کیش نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است که به عنوان مطالبه مردمی در دستور کار دارد و در این راستا ۱۷ دستگاه خودروی سواری هیبرید امروز وارد جزیره کیش شد.

زارع فکری تاکید کرد:ناوگان حمل و نقل عمومی جزیره وضعیت مناسبی نداشته و در شان منطقه ای که سالیانه با جذب گردشگر، از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند؛ نیست از اینرو در تلاشیم تا با ادامه رسمی واردات خودرو ، عملیات نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی آغاز شود.

گفتنی است هم اکنون ۶۸۸ دستگاه تاکسی و ۷۹ دستگاه مینی بوس در قالب ۸ آژانس با ۱۴۰۰ راننده در ناوگان حمل و نقل شهری کیش به مسافران خدمات رسانی می‌کنند.