فناوری روز دنیا در خدمت بهداشت کیشوندان

از جدیدترین دستگاه ماموگرافی کشور در بیمارستان کیش بهره‌برداری شد

بهره برداری از جدیدترین دستگاه ماموگرافی کشور دربیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش آغاز شد.

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، درآیین آغاز بهره برداری از این دستگاه که با حضور مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری وتوسعه کیش، رییس مرکز توسعه سلامت جزیره، دبیرموسسه خیرین سلامت بیمارستان کیش و اصحاب رسانه برگزار شد

رییس بیمارستان کیش با بیان اینکه این دستگاه با تلاش تیم مدیریتی سازمان منطقه ازاد کیش با هزینه ای بالغ بر ۲۷۰ هزار یورو خریداری شده است گفت: دستگاه ماموگرافی کیش جدیدترین مدل موجود دردنیا با توان عکس برداری دو بعدی و سه بعدی ونمونه برداری همزمان است.

دکتر براتی افزود: با توجه به اینکه جزیره کیش دارای تنهایک بیمارستان است تلاش می کنیم جدیدترین وبهترین تجهیزات را برای این بیمارستان تامین کنیم تا کیشوندان خدمات مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت دریافت کنند.

به گفته رییس بیمارستان کیش با برنامه ریزی های انجام شده به زودی اساتید برجسته کشور در زمینه ماموگرافی نیز در جزیره کیش به صورت دوره ای و مستمر حضور خواهند داشت.

براتی درپایان از مراجعه بیش از ۳۰ هزار نفر در ایام نوروز به بیمارستان کیش خبر داد و گفت: در این ایام ۳ پزشک عمومی و یک پزشک طب اورژانس بصورت مداوم به بیماران خدمات می دادند و روزانه بیش از هزار نسخه نیز در داروخانه بیمارستان ثبت شده است.

مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز دراین مراسم با اشاره به روندارتقاء و بهسازی خدمات وتجهیزات بیمارستان کیش گفت: امروز شاهد اتفاق مهمی دربیمارستان کیش بودیم تا یکی از نیازهای تخصصی مراجعان با بهره گیری از جدید ترین دستگاه ماموگرافی کشور درجزیره کیش تامین شود که با این اقدام کیشوندان می توانند بدون نیاز به سفر به دیگر شهرها، خدمات مورد نیاز خود را دربیمارستان کیش دریافت کنند.

وی درپایان از تلاش های تیم مدیریت و کادر بیمارستان کیش در جهت افزایش تجهیزات و کیفیت خدمات دهی و عملکرد شایسته درنوروز ۱۴۰۳، تقدیر وتشکر کرد.

گفتنی است این دستگاه جدیدترین دستگاه ماموگرافی کشور با قابلیت تصویر برداری دوبعدی و سه بعدی بصورت دیجیتال و انجام توموسنتز با طراحی انحصاری پدل های curve برای کاهش درد و فشار با کمترین دوز اشعه دریافتی ، چرخش ۳۶۰ درجه و قابلیت تشخیص کوچکترین میکروکلسیفیکاسیون های با بالاترین رزولوشن تصویربرداری است.