تفریحات دریایی جاذبه پرطرفدار گردشگری کیش

در تعطیلات نوروز بیش از 230 هزار گردشگر از امکانات ورزشی و تفریحات دریایی کیش استفاده کردند.

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش ، تفریحات دریایی و ورزش های آبی و مسیر دوچرخه سواری کیش از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری این منطقه است که هر ساله در تعطیلات نوروز گردشگران بسیاری از این امکانات استفاده می کنند.

امسال نیز از ۲۴ اسفند و آغاز فعالیت ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی کیش تا پایان روز دهم فروردین۲۳۳ هزار و ۵۴۳ نفر از امکانات ورزشی و تفریحات دریایی و پلاژها و استخرهای جزیره کیش استفاده کردند.

بر اساس این گزارش در این مدت کلوپ های غواصی و تفریحات دریایی با ارائه خدمات به  ۸۹ هزار گردشگر پذیرای میهمانان نوروزی کیش بودند. بیش از ۸۸ هزار گردشگر نیز با استفاده از امکانات ایستگاههای کرایه دوچرخه و مسیر ویژه دوچرخه سواری که دورتا دور جزیره کشیده شده است از طبیعت زیبای این جزیره مرجانی لذت بردند. ۳۱ هزار نفر نیز با استفاده از شناورهای تفریحی ساعات خاطره انگیزی را بر روی آبهای نیلگون خلیج فارس سپری کردند.

پلاژبانوان، استخر المپیک، پلاژ آقایان و استخر کرانه هم به ترتیب اماکن تفریحی بودند که گردشگران نوروزی برای گذراندن اوقاتی شاد و مفرح انتخاب کرده و از امکانات این مجموعه ها استفاده کردند.

لازم به ذکر است جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع وسعت و دارا بودن سرانه فضای ورزشی که چندین برابر استانداردهای جهانی است از جمله مقاصد مطلوب گردشگری برای ورزش دوستان است که در سال گذشته بیش ۱۶۷۷ رویداد ورزشی محلی ، ملی و بین المللی را میزبانی کرده است.