فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش شعار سال آتی را اعلام کرد:

آرامش و امنیت در بهار قرآن و طبیعت

فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش،جزیره در کشف جرائم سایبری رتبه‌ی نخست منطقه اعلام کرد و افزود: "آرامش و امنیت در بهار قرآن و طبیعت" شعار سال جدید این حوزه انتخاب گشته است و در همین راستا از اجرای مرحله ششم طرح «آرامش شهر» در سه‌ماهه‌ی پایانی سال خبر داد.

به گزارش اخبار جزایر، سرهنگ علی اصغر جمالی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه، ضمن گرامیداشت یاد شهدای امنیت در سال جاری با اشاره به بالغ بر ۷۲۳ طرح مختلف در حوزه‌ها، ماموریت‌ها و حوزه‌های پلیسی مختلف در خشکی و دریا، اظهار داشت: طرح پیشگیری و مقابله با سرقت از جمله مهم‌ترین این طرح‌ها بود چرا که در کیش نیز همانند سایر کشور با افزایش چشمگیر مواجه بودیم اما در ماه‌های پایانی سال، با تلاش‌های انتظامی و همکاری برون‌سازمانی با ارگان‌های مرتبط این رقم را به کاهش قابل‌ملاحظه‌ای رسانده‌ایم.

وی توجه به هشدارهای پلیس را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: جرائم با گسترش جمعیت و جغرافیا، بیشتر و بازدارندگی‌ها کمتر می‌شود و مقابله با آن تنها با همراهی مردم میسر است، خصوصا در امر پیشگیری از سرقت که بسیار موثر بوده و همراهی رسانه‌ها در نتیجه‌ی این مهم حائز اهمیت می‌نماید چنانچه بیش از یک هزار و صد خبر تولید و منتشر شده است.

جمالی همچنین به افزایش کشفیات سرقت با رقمی نزدیک به ۶۰درصد اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه‌ی مواد مخدر نیز ۱۰۴ طرح مختلف در حوزه‌های مقابله با فروشندگان کلان و خرد انجام شده است که با ۲۶درصد کشف بیشتر نسبت به سال گذشته برابر بوده و منجر به انهدام ۶ باند مواد مخدر گشته است.

فرماندهی ویژه از اجرای طرح “آرامش در شهر” در سه‌ماهه‌ی پایانی سال خبر داد و در خصوص حوزه‌ی راهور افزود: ۱۴۲ طرح کنترل ترافیک اجرا شده است که کاهش حدود یک درصدی تصادفات، از نتایج آن بوده است اما متاسفانه در حوزه‌ی تصادفات منجر به فوت آمار نگران‌کننده‌ای (۱۴ نفر) داشتیم لذا “ساماندهی موتورهای شارژی” از جمله مهم‌ترین طرح‌هایی است که در دست بررسی و اجرا قرار دارد و امیدواریم در سال آینده شاهد حتی یک مورد فوتی مخصوصا درمورد راکبین موتورهای شارژی نباشیم.

وی به افزایش ۳۶درصدی جرائم سایبری اشاره و خاطرنشان کرد: سرقت‌های اینترنتی بالاترین تعداد در این آمار بوده که خوشبختانه بالغ بر ۹۹درصد این آمار کشف و ۲۳ میلیارد تومان به مالباختگان عودت داده شده و کیش حائز رتبه‌ی اول در منطقه است.

سرهنگ جمالی همچنین با ابراز نگرانی از تخلفات احتمالی در حوزه‌ی اجاره خانه‌های شبانه یا خودرو مخصوصا در ایام تعطیلات نوروز، توصیه کرد: متقاضیان حتما از نهادها و افراد معتبر اقدام به اجاره کردن داشته باشند.

وی همچنین به مواردی همچون افزایش ۱۱درصدی جرائم اقتصادی ۵۴۳ جرائم مختلف مالی اشاره کرد و گفت: در حوزه‌ی قاچاق سوخت نیز، با افزایش ۷۸درصدی حدود ۵۸۰هزار لیتر کشف شده است و در بخش فرآورده‌های شیلاتی نیز در حدود ۲۵ فروند حامل قاچاق سوخت و ۶۲ کیلومتر تورهای ماهیگیری مضر، ۴۱۲ نفر قاچاقچی دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.

جمالی با تاکید بر مأموریت‌های گسترده در حوزه خدمات، به بیش از سه میلیون مسافر ورودی و خروجی در مبادی هوایی و دریایی و ۸۲۰ گواهینامه سوءپیشینه و تایید اصالت خودرو اشاره کرد و افزود: ۷۰هزار تماس تلفنی با مرکز ۱۱۰ صورت گرفته که حدود ۱۸هزار تماس منجر به عملیات حضوری گشته است.

وی در خصوص اتباع و گذرنامه، از ۱۹هزار خدمت و در حوزه‌ی صنوف و اماکن از ارائه‌ی بالغ بر ۳هزار خدمت خبر و ادامه داد: ۲۴۲هزار اعمال قانون در حوزه ترافیک داشتیم که با توجه به تعداد خودروهای جزیره، این آمار که با افزایش ۱۷درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو بوده است، تاسف‌بار است چنانچه ۹هزار خودرو و موتورشارژی فقط به پارکینگ منتقل شده است.