مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت :

قوانین مناطق آزاد باعث حفظ و جذب سرمایه گذاران

جلوگیری از خروج ارز، دستاورد جزیره‌ی کیش است که با تعامل و همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و بخش خصوصی محقق شده است.

به گزارش اخبار جزایر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در دیدار روز چهارشنبه ۲۹ فروردین با حسن عابدینی معاون استان های صدا و سیما، در جزیره کیش، با استقبال از همکاری و نقش آفرینی رسانه ملی در معرفی فرصت های سرمایه گذاری و جاذبه های گردشگری کیش، این منطقه را جایگزین مناسبی برای سفر‌های خارجی هموطنانمان عنوان کرد.

وی با بیان این که فرودگاه کیش سومین فرودگاه پرتردد کشور بعد از تهران و مشهد است؛ گفت: این مهم نشان از نقش تاثیرگذار کیش در جذب گردشگر و به نوبه آن جلوگیری از خروج ارز از کشور است و از دستاورد مهم منطقه نمونه گردشگری کیش به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با گلایه به برخی تصمیمات بالا دستی که منجر به تشویق سفرهای خارجی می شود؛ ادامه داد: تعامل و همکاری بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش شرایطی را فراهم کرده است که گردشگران بتوانند از نعمت‌های خدادادی، زیرساخت‌های مناسب گردشگری، آب و هوای مناسب و نظم و انضباط حاکم بر این جزیره نهایت لذت را ببرند.

سرهنگی تاکید کرد: جزیره کیش بواسطه موقعیت جغرافیایی و همجواری آن با کشورهای حاشیه خلیج فارس می تواند تبدیل به هاب و مرکز مبادلات تجاری، قراردادها و نشست های بین المللی برای کل کشور باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: کاهش فرایندهای اداری و تسهیل صدور مجوز کسب و کار ضامن پیشرفت کیش و جلب رضایتمندی مردم است از اینرو این مهم را به جد دنبال می کنیم.

وی با اشاره به لزوم اجرای دقیق قوانین چگونگی اداره مناطق آزاد و بی مهری های صورت گرفته نسبت به این مناطق گفت: قوانین مناطق آزاد پیشرفته و مترقی است که بی اثر شدن مزیت ها و مشوق های در نظر گرفته شده در آن، آورده ای برای کشور نداشته و باعث نابودی این مناطق می شود.

سرهنگی با بیان این که باید از فرار سرمایه گذاران جلوگیری کنیم؛ تاکید کرد:کشورهای منطقه با وضع مشوق ها و تسهیلات سرمایه گذاری، زمینه را برای جذب سرمایه گذران ایرانی که در سایه منابع داخلی رشد کرده و به بلوغ کارآفرینی رسیده اند؛ فراهم کرده اند.

وی با برشمردن برخی از سرمایه گذاری های منحصر به فرد در کیش و افزایش جاذبه های گردشگری این جزیره بواسطه به بهره برداری رسیدن طرح های بزرگ گردشگری یادآور شد:در پی جذب بیش از پیش سرمایه گذار هستیم و این مهم را وظیفه خود دانسته و در این میان تسهیل امور سرمایه گذاری را در دستور کار داریم.